Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İngilizce tam karşılığı Search Engine Optimization (SEO) olan bu hizmetimiz ile birlikte web sitenizi ve ürünlerinizi arama motoru sorgulamalarında en üst sıralarda görebilmeniz artık mümkün.

Arama motorları insanların ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ulaşmak için kullandıkları araçlardır. Özellikle ürün ve hizmet arama konusunda yapılan aramalar ihtiyaç sahiplerinin firmalara ulaşmasını kolaylaştırmakta ve hızlı çözümler sunmaktadır. İnternet kullanımının her geçen gün daha da arttığı dünyamızda işletmeler arama motorlarında üst sıralar da yer alabilmek için kıyasıya bir mücadele vermektedir.

Günümüzde web sitelerinin ziyaretçi akışını sağlayan en büyük yardımcı etken arama motorları ve bu doğrultuda arama motorları içerisinde elde edilecek ilk sayfa sorguları ile büyük ziyaretçi hedeflerine ulaşmak oldukça mümkün. Yapacağımız SEO çalışmaları ile web sitelerinizi, ürünlerinizi, viral çalışmalarınızı üst sıralara taşıyoruz ve bunu yaparken geçici çözümleri kullanmaktan ziyade kalıcı ve sürekliliği olan çalışmaları tercih ediyoruz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda daha fazla bilgi almak, size özel olarak sunacağımız teklifleri dinlemek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Merak Ettikleriniz

Seo Nedir ?

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

Alexa Nedir ?

Alexa, 1996 yılında kurulan ve tüm dünyadaki web sitelerini analiz edip, çeşitli kriterlere göre, dünya üzerindeki ve web sitesinin hizmet verdiği ülkedeki sıralamasını gösteren bir analiz ve ölçümleme aracıdır.

DMOZ Nedir ?

Dünyanın en büyük dizinidir. Tüm yönetim ve işlemler dünya genelinde binlerce editör vasıtasıyla tamamen insan yönetimiyle yürütülmektedir.

Title Nedir ?

Başlık anlamına gelmektedir. Web sitelerinin ana başlık yapısı için kullanılabileceği gibi, linklerin de isimlendirilmesinde kullanılabilmektedir.

H1 Tagi Nedir ?

Heading terimi daha çok içeriklerde yer alan başlıklar için kullanılmaktadır. Makalenin ana başlığı heading 1 yani h1 ile belirtilirken, başlıkların önem derecesi düştükçe rakam artacak şekilde h2,h3,h4 vs. gibi listelenmektedir.

Spam Nedir ?

Daha çok yazılımlarla yapılan paylaşımlar için kullanılan bir terimdir. Çok sayıda paylaşımın (backlink, içerik, yorum vs.) kısa sürede yapılması sonucu oluşan bilgi kirliliğidir. Spam olduğu tespit edilen her çalışma türü sitelere zarar vermekte veya sıfır etki göstermektedir.

Dofollow Link Nedir ?

Bir rel mikroformatıdır. Rel="dofollow" şeklinde kullanımına gerek yoktur. Nofollow rel etiketinin kullanılmadığı her link yapısı dofollow olarak tanımlanır.

NoFollow Link Nedir ?

Bir rel mikroformatıdır. Bu şekilde verilen linkin, arama moturu pagerank algoritması dahilinde hesaplanmamasını belirtir.

Pingleme Nedir ?

Linklerin arama motorlarına uyarılmasını sağlar. Güncellemeler hakkında bilgi vererek ziyaretleri dolayısıyla indexlenme sürelerini hızlandırır.

Backlink Nedir ?

Bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı tıklanabilir ve yönlendirilebilir bağlantılarıdır.

Robots.txt Nedir ?

Robots kodları arama motoru botlarının yönlendirilmesini sağlayan kodlardır.

Keyword Nedir ?

Anahtar kelime anlamına gelmektedir. Web sitelerinin üst sıralara çıkmak istediği kelimeler için kullanılmaktadır.

Hacklink Nedir ?

Web sitelerinin hacklenerek site sahibinin izni ve bilgisi dışında link ekleme işlemidir.

Pagerank Nedir ?

Web sitelerinin Google nezninde bir değerleme sistemidir. 10 üzerinden yapılan puanlamalar, 3-4 aylık güncellemelerle açıklanmaktadır.