E-Ticaret & Proje Danışmanlığı

Proje Danışmanlığı

İnternette başarıya ulaşmak için sadece fikir yeterli değildir. İnternet iş süreçlerini özümsemiş, birçok başarılı projeye imza atmış tecrübeli bir ekibin danışmanlık desteği sizi başarıya ulaştırır.

Bucks ile, teknik bilginin yanında, sahip olduğu Türkiye İnternet Pazarı bilgisiyle fikirlerinize en uygun iş modellerini gerçekleştirmenizde yardımcı olur.

Stratejinin ve amaçların belirlenmesinden, projenin planlanmasına, bilgi mimarisinin oluşturulmasından, içeriğin sağlanmasına, Arama Motoru Optimizasyonun'dan sosyal medya danışmanlığına kadar verdiği destekle fikirlerinizi başarılı projelere dönüştürür.

İhtiyaçlarınızı doğru ve eksiksiz değerlendiren uzman ekibimiz ile, geniş Türkiye İnternet Pazarı bilgisi ve tecrübemiz ile, iş akışının analizi ve projeye entegrasyonu ile, kullanıcı davranışlarının analizi ve projeye entegrasonu ile ve projenin sahipleriyle koordinasyonlu çalışma ve düzenli geri bildirim (feedback) akışı ile tüm projelerinizde uzman danışmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

E-ticaret danışmanlık konusunda da hizmet veren firmamız, işletmenizin e-ticaret ihtiyaçlarına cevap vererek hızla büyümesine yardımcı olmaktadır. Profesyonel ekibimiz e-ticaret ile ilgili titiz çalışmaları ile web sitelerinizin daha çok kişi tarafından ziyaret edilmesini ve e-ticaret taktikleri ile daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlıyor.

Stratejinin ve amaçların belirlenmesinden, projenin planlanmasına, bilgi mimarisinin oluşturulmasından, içeriğin sağlanmasına, Arama Motoru Optimizasyonun'dan sosyal medya danışmanlığına kadar verdiği destekle fikirlerinizi başarılı projelere dönüştürür.

 

Proje Danışmanlığı konusunda daha fazla bilgi almak, size özel olarak sunacağımız teklifleri dinlemek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Merak Ettikleriniz

B2B (Business to Business) Nedir ?

“Business to business” kelimesinin kısaltması olarak kullanılan B2B terimini, Türkçe’ye şirketler arası ticaret olarak çevirebiliriz. Basit olarak; üretici firma ile toptancı ya da toptancı ile perakendeci arasındaki ticaret bütünüdür. Yurt dışındaki en iyi B2B örneklerinden birisinin de Çinli Alibaba.com olduğunu belirtelim.

B2C (Business to Consumer) Nedir ?

“Business to Consumer” anlamına gelen terimi için, şirketten tüketiciye e-ticaret modeli demek mümkün. Özellikle online alışveriş mağazalarının sıklıkla tercih ettiği bir iş modeli olan B2C’de şirketler, ürünlerini internet üzerinden doğrudan tüketiciye ulaştırır. Şuan e-ticaret ekosisteminin en yoğun pazarı ise B2C pazarıdır.

Satış Ortaklığı (Affiliate) Nedir ?

Herhangi bir internet sitesine, başka bir site tarafından, satış ve pazarlama stratejilerini desteklemek amacıyla verilen bağlantılardır. Satış ortaklığında reklamveren ürün ve hizmetini, başka bir online mecrada pazarlamak amacıyla, affiliate‘ini yapan firma veya kişiye yönlendirme veya aksiyon başına belirli bir komisyon öder. Satış ortaklığı yöntemi birden farklı kanalda gerçekleştirilebilir. Affiliate isterse, kendi sitesine bir banner koyabilir, sosyal medyada link paylaşımı yapabilir ya da site içeriğine ürün linkini yerleştirebilir.

Ortak Girişim (Joint Venture) Nedir ?

Birden fazla kişinin bir araya gelerek herhangi bir girişim, yatırım süreci veya proje etrafında, farklı hisselere sahip olarak kurdukları ortaklık türüdür. Örnek olarak; iki farklı sektördeki şirketlerin farklı bir iş alanına adım atarken kurdukları anonim ortaklık da denilebilir. İş ortaklığı veya konsorsiyumdan en büyük farkı, tarafların adi ortaklık olarak hareket etmelerindense, yeni bir şirket kurarak aksiyona geçmeleridir.

Dikey E-Ticaret Nedir ?

Segmentasyonu çok geniş olmayan, belirli ürün ve hizmet verip, nitekim kısıtlı bir hedef kitleye seslenen e-ticaret sitelerinin var olduğu alandır. Örneğin, özel tasarım tişört ve telefon kılıfı satan bir site ya da yalnızca organik meyve ve sebze satımına odaklanan bir site, dikey e-ticaret sitesidir.

Yatay E-Ticaret Nedir ?

Birbirinden bağımsız farklı kategorilerdeki ürün veya hizmeti satışa sunan e-ticaret sitelerine yatay e-ticaret sitesi denir. Yatay e-ticaret siteleri çoğunlukla çok fazla ve farklı kategorilerde ürünlere sahip oldukları için geniş bir hedef kitleye hitap ederler.

Opencart Nedir ?

Ücretsiz açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımı olan Opencart, e-ticaret sektörü üzerinde en çok tercih edilen hazır scrtiptler arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı olmasının avantajı ise geliştirebileceğiniz bir web site alt yapınız olduğu anlamına gelmektedir.

SSL Nedir ?

SSL, server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek yapılması işlemidir. En bilinen kullanımı ise, web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir. SSL, standart bir algoritmadan oluşmaktadır.

Başlıca E-ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir ?

Kredi Kartı, Banka kartı, Teslimatta nakit ödeme, Havale / teslimatta ödeme, Posta para havalesi, Cep telefonundan SMS faturası ile ödeme, Hediye kartları

E-ticarette başlıca kredi kartı ile ödeme firmaları hangileridir ?

BKM Express, IYZICO, PayU, TurkPOS, iPara, PayTR