Web Tasarım & Yazılım

Web Tasarım & Yazılım

Gelişen internet teknolojileri ile birlikte hayatımıza giren yeni standartlar doğrultusunda hazırlanacak olan eşsiz web siteniz ve altyapısı ile geniş kitlelere hitap edebilecek, sizin için en doğru çözümü elde edebileceksiniz.

Sürekli gelişen internet teknolojilerini takip etmek, daha fazla fonksiyon ve esneklik sağlamak, HTML5 ve CSS3'ün yeni internet teknolojilerine kattığı değerlerin tümünü bir arada kullanarak, AJAX, JQuery gibi dinamik elementleri bir araya getirip özelleştirerek ve neticesinde oluşturulacak olan eşsiz tasarım elementlerini uygulayarak şahsınıza / firmanıza özel tasarım ve yazılım çözümleri ile sizi de müşterilerimiz aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Web Tasarım & Yazılım konsepti içerisinde artık kurumsal kimlik çalışmaları, logo ve kartvizit tasarımı ve hatta sosyal medya danışmanlığı bir bütün olarak düşünülebilecek aşamada diyebiliriz. Bunun neticesinde Bucks'ın sunmuş olduğu tüm bu hizmetleri toplu bir paket olarak kendi şahsınız / firmanız için kullanabilir, sizler için üreteceğimiz özel çözümler ile çok daha esnek ve yaratıcı çözümleri, çok daha az maliyetle elde edebilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya ile entegre olan web siteleri çok daha fazla sayıda ziyaretçi toplayabilmekte, E-Ticaret platformu kullanan kurumlar çok daha büyük cirolar elde edebilir ve ürünlerini daha büyük topluluklara ulaştırabilmektedir. Bunu gerçekleştirirken mutlaka Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetimiz içerisinde yer alan özel çözümlerden faydalanmak ve bilinçli reklam çözümleri ile sosyal platformları desteklemek size büyük getiriler sağlayacaktır.

 

Web Tasarım & Yazılım konusunda daha fazla bilgi almak, size özel olarak sunacağımız teklifleri dinlemek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Merak Ettikleriniz

Domain Nedir ?

Domain(alan adı), internette yer almak için sahip olmamız gereken kimlikdir. Yani alan adları web sitemizin adı ve adresidir. Bu adres olmadan ziyaretçiler sitemize ulaşamazlar.

Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması, ulaşılabilirlik açısından oldukça önem taşımaktadır.

IP Adresi Nedir ?

İnternet üzerinde var olabilmek için Internet Protocol (IP) numarasına ihtiyaç duyulur. Buna kısaca "IP Adresi" denilmektedir. İnternet üzerindeki her bilgisayarın tekil bir IP adresi vardır. Bilgisayarlar birbirlerine IP adresleri üzerinden bağlanırlar. Domain adları ise bu IP adreslerinin daha anlaşılır bir görüntüsüdür. Hatırlanması daha zor olacak numaralardan oluşan IP adresleri yerine bu adrese karşılık gelen domain isimleri kullanılarak istenilen adrese kolayca ulaşılır.

DNS Nedir ?

DNS yani Domain Name System, domain isimlendirme sistemidir. DNS, IP adresleri ile alan adı arasındaki bağlantıyı kurmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sayede kullanılması pek pratik olmayan IP adresleri ile kolay anlaşılabilir domain isimleri ilişkilendirilmiş olur.

DNS vasıtasıyla IP adresinin hangi bilgisayara bağlı olduğu kayıt altında tutulurak sitenin yeri belirlenir ve istenilen sitenin açılması sağlanır.

Hosting Nedir ?

Hosting (Barındırma), bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet ağına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istenen dosyaların saklanması gerekir. Web sitelerine ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de "web hosting" denir.

HTML5 Nedir ?

HTML5, HTML’in günümüz web teknolojilerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş 5. versiyonudur. Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari tarayıcılarının son sürümleri tarafından desteklenmektedir.

CSS Nedir ?

CSS (Cascading Style Sheets), Türkçe'siyle Stil şablonları HTML'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir Web teknolojisidir. Basitçe, web sayfasına ait görselliğe dair her türlü yapıyı düzenlememizi sağlayan bir dildir. Sayfaya ait öğelerin (form, buton, arkaplan vb.) renklerini, boyutlarını, konumlarını vb. özelliklerini düzenlememize imkan sağlar.

JQuery Nedir ?

Jquery, HTML dokümanların yönetiminde, animasyonların oluşturulmasında, etkileşimli Web sayfaların hazırlanmasında kullanılan daha az kod ile daha efektif, hızlı ve daha çok işlerin yapılmasını Web etkileşimi sağlayan JavaScript kütüphanesidir. Jquery kısaca bir JavaScript Framework'üdür.

Javascript Nedir ?

JavaScript, yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir.

Reponsive Tasarım Nedir ?

Responsive web tasarım; bilgisayar, tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranan, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her platformda rahat bir gezinme sağlayan web tasarımlarıdır. Günümüzde mobil ve tablet cihazların etkin kullanılmasıyla birlikte responsive web tasarıma olan ihtiyaç da artmaktadır. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.